Взаимодействие на L04AA27 финголимод, fingolimod с J07BC02 - хепатит А, инактивиран (убит), цял вирус (hepatitis A, inactivated, whole virus)
Това взаимодействие е умерено клинично значимо. При възможност избягвайте комбинациите! Изключение са случаите, когато се налага лечение поради специфични нужди.
Една от активните съставки на L04AA27 финголимод, fingolimod е "L04AA27 - финголимод (fingolimod)" която взаимодейства с "J07BC02 - хепатит А, инактивиран (убит), цял вирус (hepatitis A, inactivated, whole virus)" по следният начин:
Мониториране: прилагането на инактивирани, убити или казано по друг начин неинфекциозни ваксини по време на терапия с финголимод (fingolimod) обикновено е безопасно, но може да бъде свързано с намален или субоптимален имунологичен отговор. Ваксинацията може да бъде по-малко ефективна по време и до след 2 месеца, след прекратяване приема на финголимод. При здрави доброволци, на които бил приложен хемоцианин получен от калифорнийската мида keyhole limpet и пневмококова полизахаридна ваксина, антиген-специфичните титри на IgM били намалени с 91% и 25% в отговор на хемоцианина и пневмококовата ваксина, респективно, при субекти, получаващи финголимод 0,5 мг в сравнение с плацебо. Подобно, титрите на IgG били намалени с 45% и 50% в отговор на хемоцианин и пневмококова ваксина, респективно, при субекти, получаващи финголимод 0,5 мг в сравнение с плацебо.
Приложение: имунният отговор към ваксини може да бъде намален по време на или до 2 месеца след прекратяване приема на финголимод. При пациенти, които наскоро са били ваксинирани, терапия с финголимод трябва да бъде отложено по възможност за едни месец, за да може да настъпи цялостния ефект от ваксинацията.
Обратно към списък с взаимодействия на L04AA27 финголимод, fingolimod