Взаимодействия

Взаимодействие на L04AA28 белатацепт, Belatacept с L04AA21 - ефализумаб (efalizumab)

Това взаимодействие е умерено клинично значимо. При възможност избягвайте комбинациите! Изключение са случаите, когато се налага лечение поради специфични нужди.

Една от активните съставки на L04AA28 белатацепт, Belatacept е "L04AA28 - белатацепт (Belatacept)" която взаимодейства с "L04AA21 - ефализумаб (efalizumab)" по следният начин:

Да се избягва: Използването на ефализумаб (efalizumab) с други имуносупресивни или миелосупресивни агенти може да увеличи риска от инфекции. Ефализумаб сам по себе си може да доведе до сериозни инфекции, изискващи хоспитализация и риска теоретично може да се увеличи, когато се прилага едновременно с други имуносупресивни препарати. Лекарствени продукти, които могат да бъдат значително миело-или имуносупресивни включват антинеопластични агенти, радиация, зидовудин, линезолид, някои антиревматични средства, високи дози кортикостероиди или адренокортикотропен агенти (повече от 10 мг / ден до 1 мг / кг / ден, в зависимост от това кое от двете е по-малко преднизон или еквивалент за повече от 2 седмици) и в дългосрочен план локални или инхалаторни кортикостероиди.

Приложения: Не са оценени безопасността и ефикасността на ефализумаб в комбинация с други имуносупресивни агенти или фототерапия. Пациентите, приемащи други имуносупресивни средства не трябва да бъдат лекувани с ефализумаб поради възможността на прекомерна имуносупресия. Продължителността на периода след лечението с ефализумаб, трябва да се осмисли преди, да се започне друга имуносупресивна терапия.

Обратно към списък с взаимодействия на L04AA28 белатацепт, Belatacept
© 2007 - 2024 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook