Взаимодействие на V08AB04 йопамидол, iopamidol с L03AC01 - алдезлеукин (aldesleukin)
Това взаимодействие е силно клинично значимо. Избягвайте комбинациите! Рискът от взаимодействието за вашето здраве е много голям.
Една от активните съставки на V08AB04 йопамидол, iopamidol е "V08AB04 - йопамидол (iopamidol)" която взаимодейства с "L03AC01 - алдезлеукин (aldesleukin)" по следният начин:
Да се избягват: Интратекалното приложение на контрастна материя може да предизвика гърчове. Може да има теоретичен риск на повишен потенциал за изземване, когато йодни контрастни вещества се използват с други вещества, които могат да намалят гърчовия праг като алдеслевкин (aldesleukin).
Да се следи отблизо: повишена честота (12,6%) на остри, атипични реакции към йодни контрастни вещества е наблюдавана при пациенти, които са лекувани преди това с интерлевкин-2. Причината и механизмът не са установени. Симптомите обикновено се проявяват от 1 до 4 часа и могат да включват гадене, повръщане, диария, треска, втрисане, обрив, сърбеж, хипотония, оток и олигурия. Реакциите обикновено се отчитат, когато пациентите са получавали йодни контрастни вещества в рамките на 4 седмици след последната доза на интерлевкин-2, но е имало и случаи няколко месеца след лечение на интерлевкин.
Приложения: Алдеслевкин трябва да се преустанови за предпочитане най-малко 48 часа преди и 24 часа след интратекално приложение на контрастна материя. Пациентите трябва да бъдат наблюдавани за нежелани реакции по време и след миелография, при започване на симптоматично лечение със стимуланти нервната система, както и психоактивни вещества.
Обратно към списък с взаимодействия на V08AB04 йопамидол, iopamidol