Взаимодействия

Взаимодействие на N06AX16 венлафаксин, venlafaxine с N06AX02 - триптофан (tryptophan)

Това взаимодействие е силно клинично значимо. Избягвайте комбинациите! Рискът от взаимодействието за вашето здраве е много голям.

Една от активните съставки на N06AX16 венлафаксин, venlafaxine е "N06AX16 - венлафаксин (venlafaxine)" която взаимодейства с "N06AX02 - триптофан (tryptophan)" по следният начин:

Да се избягва: Едновременната употреба на агенти със серотонинергични дейност каквито са инхибиторите на обратното захващане на серотонина и триптофан могат да повишат риска от развитието на серотонинов синдром. Той представлява рядко, но сериозно и потенциално фатално състояние, за което се смята, че е резултат от хиперстимулация на мозъчните 5-HT1A и 2А рецептори. Симптомите, които се наблюдават при серотонинов синдром могат да включват промени в психичния статус (изразяващи се в раздразнителност, промени в съзнанието, обърканост, халюцинации и кома), вегетативната дисфункция (изразяващи се в тахикардия, хипертермия, изпотяване, треперене, лабилност на кръвното налягане и мидриаза), невромускулни аномалии (като хиперрефлексия, миоклонус, тремор, ригидност и атаксия) и стомашно-чревни симптоми (като коремни спазми, гадене, повръщане и диария).

Приложения: Едновременната употреба на инхибиторите на обратното захващане на серотонина и триптофан трябва да се избягва.

Обратно към списък с взаимодействия на N06AX16 венлафаксин, venlafaxine

Взаимодействие на N06AX16 венлафаксин, venlafaxine с лекарства и продукти съдържащи N06AX02 - триптофан (tryptophan)

© 2007 - 2024 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook