Взаимодействия

Взаимодействие на N06AF04 транилципромин, tranylcypromine с N02CC05 - алмотриптан (almotriptan)

Това взаимодействие е силно клинично значимо. Избягвайте комбинациите! Рискът от взаимодействието за вашето здраве е много голям.

Една от активните съставки на N06AF04 транилципромин, tranylcypromine е "N06AF04 - транилципромин (tranylcypromine)" която взаимодейства с "N02CC05 - алмотриптан (almotriptan)" по следният начин:

Да се избягва: 5-HT1 рецепторните агонисти, използвани за лечение на мигрена и главоболие, показват скромна 5-HT1A дейност. Теоретично, МАО-инхибиторите могат да потенцират серотонинергичната активност на 5-HT1 рецепторните агонисти и да увеличат риска от серотонинов синдром, който е рядко, но сериозно и потенциално фатално състояние и може да доведе до хиперстимулация на мозъчния 5-HT1A рецептори. Механизмът е добавка фармакодинамичен ефект в резултат от инхибиране от МАО-инхибиторите на серотониновия метаболизъм.

Приложения: Едновременната употреба на 5-HT1 рецепторните агонисти и МАО-инхибитори или други агенти, които притежават МАО инхибиторна дейност (напр. фуразолидон, прокарбазин, селегилин) трябва да се избягва, ако е възможно. Най-малко 14 дни трябва да изминат между прекъсване на лечението с МАО-инхибитори и започване на лечение с 5-HT1 рецепторни агонисти. Ако е необходимо съпътстващо лечение, пациентът трябва да се следи отблизо за нежелани реакции, свързани с прекомерна серотонинергичната дейност като раздразнителност, промени в съзнанието, объркване, миоклонус, атаксия, коремни спазми, хиперпирексия, треперене, разшиерние на зеницата, обилно изпотяване, хипертония и тахикардия.

Обратно към списък с взаимодействия на N06AF04 транилципромин, tranylcypromine
© 2007 - 2024 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook