Взаимодействия

Взаимодействие на N06AF01 изокарбоксазид, isocarboxazid с R06AX02 - ципрохептадин (cyproheptadine)

Това взаимодействие е умерено клинично значимо. При възможност избягвайте комбинациите! Изключение са случаите, когато се налага лечение поради специфични нужди.

Една от активните съставки на N06AF01 изокарбоксазид, isocarboxazid е "N06AF01 - изокарбоксазид (isocarboxazid)" която взаимодейства с "R06AX02 - ципрохептадин (cyproheptadine)" по следният начин:

Мониториране: ципрохептадин (cyproheptadine) може да антагонизира терапевтичния ефект на моноаминооксидазните инхибитори (МАО-инхибитори). Взаимодействието е било докладвано при един пациент, лекуван с фенелзий за хронична депресия. Друг пациент развил зрителни халюцинации след прибавяне на ципрохептадин към стабилен режим с фенелзин. Причинно-следствена връзка не е била изцяло установена. Механизмът е неизвестен, но може да е свързан с антисеротоничната активност на ципрохептадин. МАО-инхибиторите могат също да увеличат седативните и антихолинергичните ефекти на ципрохептадин.

Приложение: пациентите трябва да бъдат мониторирани за потенциално намален терапевтичен отговор към МАО-инхибитори и намален антихистаминови ефекти на ципрохептадин, при едновременното прилагане на лекарствата. Прекратяване приема на ципрохептадин може да бъде необходимо, ако се подозира взаимодействие.

Обратно към списък с взаимодействия на N06AF01 изокарбоксазид, isocarboxazid

Взаимодействие на N06AF01 изокарбоксазид, isocarboxazid с лекарства и продукти съдържащи R06AX02 - ципрохептадин (cyproheptadine)

© 2007 - 2024 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook