Взаимодействия

Взаимодействие на N06AF01 изокарбоксазид, isocarboxazid с A03FA01 - метоклопрамид (metoclopramide)

Това взаимодействие е умерено клинично значимо. При възможност избягвайте комбинациите! Изключение са случаите, когато се налага лечение поради специфични нужди.

Една от активните съставки на N06AF01 изокарбоксазид, isocarboxazid е "N06AF01 - изокарбоксазид (isocarboxazid)" която взаимодейства с "A03FA01 - метоклопрамид (metoclopramide)" по следният начин:

Да се избягва: Теоретично, метоклопрамид може да предизвика тежки хипертонични реакции и хиперпирексия при пациенти, лекувани с инхибитори на моноаминооксидазата (МАО-инхибитори). Метоклопрамид може да предизвика освобождаването на катехоламини при пациенти с есенциална хипертония. Това действие може да доведе до синергични симпатикомиметичен ефект с МАО-инхибиторите, които спомагат за подобряване на съхранението на норепинефрин в адренергичните неврони.

Приложения: Докато клиничните данни липсват, метоклопрамид е за предпочитане да не се използва с МАО-инхибитори или други агенти, които притежават активност на МАО-инхибитори (напр. фуразолидон, линезолид, прокарбазин). Най-малко 14 дни трябва да изминат между прекъсването на лечението с МАО-инхибитори и започване на лечение с метоклопрамид.

Обратно към списък с взаимодействия на N06AF01 изокарбоксазид, isocarboxazid

Взаимодействие на N06AF01 изокарбоксазид, isocarboxazid с лекарства и продукти съдържащи A03FA01 - метоклопрамид (metoclopramide)

© 2007 - 2024 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook