Взаимодействие на БРИЛИК таблетки 60 мг * 56, BRILIQUE tablets 60 mg. * 56 с B02AA01 - аминокапронова киселина (aminocaproic acid)
Това взаимодействие е минимално клинично значимо. Рискът е минимален, но трябва да го имате предвид. Удачно е да се предприемат мерки за да се избегне взаимодейстието.
Една от активните съставки на БРИЛИК таблетки 60 мг * 56, BRILIQUE tablets 60 mg. * 56 е "B01AC24 - тикагрелор (ticagrelor)" която взаимодейства с "B02AA01 - аминокапронова киселина (aminocaproic acid)" по следният начин:
Антифибринолитични средства (напр. аминокапронова киселина или транексамова киселина) и рекомбинантен фактор VIIa могат да увеличат хемостазата (способността за самостоятелно или изкуствено спирането на кръвотечение) и да антагонизират (противодействат) ефектите на тикагрелор (tikagrelor). Те могат да бъдат по-ефективни в управлението на клинични прояви на кървене, които се случват по време на лечение с тикагрелор в сравнение с тромбоцитните инфузии или дезмопресин (desmopressin).
Не съществуват данни относно подпомагането на хемостазата от трансфузията на тромбоцити в присъствието на тикагрелор. Разпространеният в организма тикагрелор може да потисне функцията на прелетите тромбоцити. Времето на кървене не намалява, когато тикагрелор се прилага едновременно с дезмопресин, поради това дезмопресин е малко вероятно да бъде ефективен в управлението на кръвотечение.
Тикагрелор трябва да се спре, ако се появи активно кървене и може да бъде възобновен отново, след като бъде спряно кръвотечението и бъде установена и контролирана причината за настъпването му.