Взаимодействия

Взаимодействие на КОНКОР КОР табл. 10 мг. * 30, CONCOR COR tabl. 10 mg. * 30 с N01BB01 - бупивакаин (bupivacaine)

Това взаимодействие е умерено клинично значимо. При възможност избягвайте комбинациите! Изключение са случаите, когато се налага лечение поради специфични нужди.

Една от активните съставки на КОНКОР КОР табл. 10 мг. * 30, CONCOR COR tabl. 10 mg. * 30 е "C07AB07 - бизопролол (bisoprolol)" която взаимодейства с "N01BB01 - бупивакаин (bupivacaine)" по следният начин:

Мониторинг: бета-блокерите могат да увеличат риска от възникване на бупивакаин (bupivacaine)-индуцирани странични ефекти. Предполагаемият механизъм е увеличаване на плазмените нива на бупивакаин, поради инхибиране на чернодробните ензими (напр. от пропранолол) и/или допълнителен негативен инотропен ефект върху сърцето.

Пациенти със сърдечна недостатъчност могат да са в по-голям риск. Данните са противоречиви и променливи. Теоретично, взаимодействието може да се прояви и при офталмологични препарати с бета-блокери, тъй като те могат да се абсорбира в системното кръвообращение и могат да доведат до клинично значими системни ефекти, дори и при ниски или неоткриваеми плазмените нива.

Приложение: препоръчва се повишено внимание, ако бупивакаин се прилага неколкократно при съпътстващо лечение с бета-блокер. По време на съпътстващо лечение е препоръчително наблюдение за сънливост, промени в психичния статус, гърчове, промени в ЕКГ и хипотония.

Обратно към списък с взаимодействия на КОНКОР КОР табл. 10 мг. * 30, CONCOR COR tabl. 10 mg. * 30

Взаимодействие на КОНКОР КОР табл. 10 мг. * 30, CONCOR COR tabl. 10 mg. * 30 с лекарства и продукти съдържащи N01BB01 - бупивакаин (bupivacaine)

© 2007 - 2024 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook